Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 precompletata.

In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 precompletata pe acest an si daca sunt de acord sau nu cu ce au trimis .Am dat accept , altfel se inchidea pagina . Ce inseamna acest lucru ?
george-neagu, moderator
Înseamnă că aveți mai puțin de lucru când o completați, atâta tot. Foarte bine că ați dat accept.

Deschideți formularul și verificați ce a completat Fiscul acolo. Ar trebui să fie:
- veniturile realizate pentru anul 2020
- impozitul pe venit (plus CAS și CASS, dacă datorați)
- veniturile estimate pentru anul 2021.

Tot ce scrie e pe baza celor deja declarate de dvs., însă trebuie să verificați și să corectați, dacă e cazul, înainte de a-l depune.