Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi

Webinar Premium LIVE: Riscuri și obligații privind combaterea spălării banilor. Joi, 1 Iulie, de la ora 11:00. Rezervă loc și participă → 

Sinteza zilei avocatnet.ro: 10 lucruri de știut astăzi! Înscrie-te gratuit →

Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 precompletata.

In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 precompletata pe acest an si daca sunt de acord sau nu cu ce au trimis .Am dat accept , altfel se inchidea pagina . Ce inseamna acest lucru ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Emilika40 , utilizator 21:20, 15 Mai 2021
Înseamnă că aveți mai puțin de lucru când o completați, atâta tot. Foarte bine că ați dat accept.

Deschideți formularul și verificați ce a completat Fiscul acolo. Ar trebui să fie:
- veniturile realizate pentru anul 2020
- impozitul pe venit (plus CAS și CASS, dacă datorați)
- veniturile estimate pentru anul 2021.

Tot ce scrie e pe baza celor deja declarate de dvs., însă trebuie să verificați și să corectați, dacă e cazul, înainte de a-l depune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cu norma de venit nykollegeo nykollegeo Buna ziua. Am găsit aproape tot ce trebuie despre obligațiile fiscale ale PFA-urilor,mai puțin despre PFA cu norma de venit. Caenul meu permite opțiunea ... (vezi toată discuția)
Sunt if format din doua persoane cristy1110 cristy1110 Sunt IF format din doua persoane si am niste neclaritati, dupa cum urmeaza: 1. In 2020 am depus declaratiile pt 2019 (bilant) si 2020 (estimativ) . In prima ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit pfa Ionatan Roman Ionatan Roman Buna ziua! Mi-am deschis un PFA si sunt chiar la inceput. As avea cateva intrebari: cum platesc impozitul pe venit? Se plateste anual/trimestrial? Ati putea sa ... (vezi toată discuția)