avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 precompletata.

In SPV mi-a venit mesaj daca accept declaratia D212 precompletata pe acest an si daca sunt de acord sau nu cu ce au trimis .Am dat accept , altfel se inchidea pagina . Ce inseamna acest lucru ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Mai 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Emilika40 , utilizator 21:20, 15 Mai 2021
Înseamnă că aveți mai puțin de lucru când o completați, atâta tot. Foarte bine că ați dat accept.

Deschideți formularul și verificați ce a completat Fiscul acolo. Ar trebui să fie:
- veniturile realizate pentru anul 2020
- impozitul pe venit (plus CAS și CASS, dacă datorați)
- veniturile estimate pentru anul 2021.

Tot ce scrie e pe baza celor deja declarate de dvs., însă trebuie să verificați și să corectați, dacă e cazul, înainte de a-l depune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa cu norma de venit nykollegeo nykollegeo Buna ziua. Am găsit aproape tot ce trebuie despre obligațiile fiscale ale PFA-urilor,mai puțin despre PFA cu norma de venit. Caenul meu permite opțiunea ... (vezi toată discuția)
Vreau sa imi inchid firma. cristy1110 cristy1110 Vreau sa imi inchid firma , dar trebuie sa fac declaratia pe 2020 si 2021 . Pe 2021 nu declar niciun venit . Pot sa scriu 0 in drepturi la venituri sau ce ... (vezi toată discuția)
Plata cass datorat de la depozite bancare am ajuns la concluzia ... laura1016 laura1016 Plata CASS datorat de la depozite bancare Am ajuns la concluzia ca trebuie sa platesc taxa de CASS , minima . Cum se poate face concret ? Unde se plateste ? ... (vezi toată discuția)