Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Am cumpărat un auto în 2012 care nu a ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Am cumpărat un auto în 2012 care nu a mai circulat ...

Bună ziua. Am cumpărat un auto în 2012 care nu a mai circulat de atunci și la care nu sa mai reînnoit polița rca itp de atunci. Am făcut contract v-c și am înregistrat la fisc dar nu am mai făcut formele la politie de înmatriculare mașina pe numele meu. Cum pot radia mașina și scoate auto din evidenta fisc va rog? Vreau sa duc mașina la remat și sa închei aceasta poveste. Mulțumesc. Pot radia mașina pe baza de declaratie pe proprie răspundere ca mașina a fost scoasa din uz? Mașina este an fabricație 1994 și a fost înmatriculată tot atunci de fostul proprietar.
dragosmiu, utilizator
Patrcurgeti procedura de predare auto la operator economic autorizat
Operatorul economic va elibera document justificativ in baza caruia veti putea radia auto de pe rolul dv fiscal si de la SPR evidenta auto