avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Exista vreo diferenta intre sediu secundar - punct de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Exista vreo diferenta intre sediu secundar - punct de lucru?

Exista vreo diferenta intre sediu secundar - punct de lucru ?
Noi de fapt dorim sa inchiriem un spatiu cu destinatia depozit, nu vom avea nici un angajat acolo, doar echipamentele necesare desfasurarii activitatii.
Ce ar trebui sa solicit la Reg.Comertului - deschidere sediu secundar / punct de lucru / depozit ?
Ultima modificare: Vineri, 11 Iunie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:02, 12 Iunie 2021
Punct de lucru versus sediu secundar
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediul secundar sau punct de lucru ministru_ ministru_ Buna seara! Am dobandit de la parintii mei prin contract de comodat un teren in zona industriala a orasului si as dori sa imprejmuiesc spatiul si sa deschid ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru anairam_unid anairam_unid Buna seara , Am o firma care are doar sediu social fara punct de lucru ,acum si-a inchiriat spatiu si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa declar acest punct de ... (vezi toată discuția)
Inchiriere spatiu persoana juridica mihaiantonio mihaiantonio Buna ziua, As dori sa stiu daca exista posibilitatea de a inchiria un spatiu ca persoana juridica, fara a trece acel spatiu ca punct de lucru sau sediu ... (vezi toată discuția)