Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE art. 81 codul muncii In cazul demisiei fata de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE art. 81 codul muncii In cazul demisiei fata de angajator ...

DEMISIE art. 81 codul muncii

In cazul demisiei fata de angajator in cat timp dureaza procedurile de lichidare si acordare a resturilor platilor cuvenite legale...! multumesc
Legea prevede ca salariul se plateste la data stabilita in contractul individual de munca, in contractul colectiv de munca aplicabil sau in regulamentul intern, dupa caz.

Legea nu face distinctie in ceea ce priveste plata salariului in cazul incetarii raportului de munca...prin urmare, angajatorul este indreptatit sa va plateasca drepturile salariale aferente pana la data incetarii c.i.m. la data stabilita in c.i.m. pentru plata salariului.