Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Certificare Raport Expertiza
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Certificare Raport Expertiza

Buna ziua,

Raportul privind baza de calcul a ajutorului de stat pentru Horeca, ce se acordă sub forma unor granturi în temeiul Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 224/2020, poate fi certificat de cenzorul - expert contabil al societatii?

Va multumesc.
olimpic2000, utilizator
Bună ziua,

Membru CECCAR sigur e, are și semnătură electronică?
Specialistul care semnează raportul inițial și raportul de sinteză la acesta trebuie să fie membru CECCAR și să aibă semnătură electronică. Nu scrie niciunde că nu e voie să fie angajat al firmei pentru care semnează sau că trebuie să fie un specialist neutru/extern firmei.