Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere declaratii

Salut
Daca nu mai am venituri din salarii din mai 2009, se mai accepta declaratii pe 0 (zero)? Declaratiile le depun semestrial si ultima data mi le-au acceptat pe 0 (zero). Nu am depus 010. Sunt nevoita sa fac 010 sau pot depune in continuare pe 0 (zero)?
Multumesc frumos
Buna ziua!
Ramane la latitudinea dumneavoastra. Daca credeti ca nu veti mai avea angajati pentru o perioada de timp e bine sa depuneti 010 si in felul acesta nu veti mai depune declaratiile. Insa daca credeti ca veti mai avea angajati curand, depuneti declaratiile cu 0.
o zi buna!
multumesc frumos