avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1821 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere declaratii

Salut
Daca nu mai am venituri din salarii din mai 2009, se mai accepta declaratii pe 0 (zero)? Declaratiile le depun semestrial si ultima data mi le-au acceptat pe 0 (zero). Nu am depus 010. Sunt nevoita sa fac 010 sau pot depune in continuare pe 0 (zero)?
Multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: ASOCIATIE PROPRIETARI , utilizator 13:42, 7 Ianuarie 2010
Buna ziua!
Ramane la latitudinea dumneavoastra. Daca credeti ca nu veti mai avea angajati pentru o perioada de timp e bine sa depuneti 010 si in felul acesta nu veti mai depune declaratiile. Insa daca credeti ca veti mai avea angajati curand, depuneti declaratiile cu 0.
o zi buna!
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pv adunarea generala a asociatilor ASOCIATIE PROPRIETARI ASOCIATIE PROPRIETARI Am nevoie urgenta de un model de proces verbal al adunarii generale a asociatilor unei asociatii de proprietari ce trebuie anexat la declaratia 010 in vederea ... (vezi toată discuția)
Nedepunere d010 la 31.01.2013 pt. trecere la impozitul pe venit dorelbaiu dorelbaiu Am un S.R.L. neplatitor de TVA, fara angajati, cu activitatea nesuspendata, dar care in anii 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 nu a realizat nici un fel de venit ... (vezi toată discuția)
Declaratii firma cu inactivitate SfetcuArabela SfetcuArabela Buna ziua, Am un SRL infiintat in decembrie 2011 dar care nu a avut deloc activitate. Pt. exercitiul financiar al anului precedent depun o declaratie pe ... (vezi toată discuția)