Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie anticipata parțial cu ani lucrați ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie anticipata parțial cu ani lucrați în Austria

Bună ziua,
1. Se poate cere recalcularea pensiei anticipate parțial , stabilita în martie 2019 în România, dacă am mai lucrat de atunci în Austria?
2. Am reședință în Austria și încă lucrez aici pana la 1 februarie 2022, data când am dreptul de ieșire la pensie - 60 de ani. Ce acte trebuie sa trimit dacă am dreptul de recalculare?
De când se acorda aceste drepturi?
Va mulțumesc.
LLia, utilizator