avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prezentare la cursurile de reprofilare.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prezentare la cursurile de reprofilare.

Buna ziua. Daca particip la cursuri de recalificare profesionala cu plata in timpul somajului, mai trebuie sa ma prezint si la cursurile gratuite de recalificare oferite de ocuparea fortei de munca?
Cel mai recent răspuns: PaduA , utilizator 10:32, 13 Iulie 2021
Persoanele care beneficiază de indemnizație de șomaj au obligația să participe la serviciile pentru stimularea ocupării și de formare profesională oferite de agenția pentru ocuparea forței de muncă la care sunt înregistrate.
Ultima modificare: Duminică, 11 Iulie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj- cursuri de recalificare elensita elensita Am fost profesor pana in august 2011, iar acum, datorita sistemului, nu am prins post si, drept urmare mi-am depus dosarul la somaj.Doresc sa stiu in cat timp ... (vezi toată discuția)
Mai primesc indemnizatia de somaj daca nu particip la cursuri de recalificare? GotcuIoan GotcuIoan Daca cineva se afla in somaj,este obligat sa faca cursuri oferite de Biroul de Somaj Local,deoarece persoana care se afla in somaj,in plata este in ... (vezi toată discuția)