Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prezentare la cursurile de reprofilare.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prezentare la cursurile de reprofilare.

Buna ziua. Daca particip la cursuri de recalificare profesionala cu plata in timpul somajului, mai trebuie sa ma prezint si la cursurile gratuite de recalificare oferite de ocuparea fortei de munca?
Persoanele care beneficiază de indemnizație de șomaj au obligația să participe la serviciile pentru stimularea ocupării și de formare profesională oferite de agenția pentru ocuparea forței de muncă la care sunt înregistrate.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc.