Forum Discuţii juridice Executare silită Ce pot sa fac daca intr-o contestatie la executare , ...
Discuție deschisă în Executare silită

Ce pot sa fac daca intr-o contestatie la executare , in cauza ...

Ce pot sa fac daca intr-o contestatie la executare , in cauza civila instanta nu a stabilit termen de judecata de 4 luni de zile ?
trimiteti un email pe adresa judecatoriei unde ati introdus contestatia si solicitati explicatii indicand nr de dosar sau partile implicate. Verificati si portalul instantelor de judecata.
Am trimis e-mail de doua ori si scrisoare recomandata si nu raspund deloc.Verific portalul instantelor de judecata in fiecare saptamina si de 4 luni nu da termen.Cu toate ca cererile privind executarea silita se judeca cu celeritate.
Cererile dse judeca cu celeritate în teorie,în realitate datorita a n motive mai mult sau mai.putin întemeiate durează si mai mult decât în cazul dvs.Sunati.la biroul de relatii publice,faceți un memoriu către conducerea instanței etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
trimiteti un email pe adresa judecatoriei unde ati introdus contestatia si solicitati explicatii indicand nr de dosar sau partile implicate. Verificati si portalul instantelor de judecata.

Solicitati explicatii ...asta este din categoria "hai să mai și râdem".

@ florin1960, relaxare, relaxare, relaxare, ... o sa se dea termen.
Ideea este daca ati solicitat si suspendarea excutarii sau doar contestatie la executare.
Ca o simpla contestatie nu misca lucrurile prea mult. Bafta!
Nu e cazul.Sint creditor si debitorul este institutie publica.Institutiile publice , de regula nu solicita suspendarea executarii fiindca stiu ca ANAF cu plateste poprirea infiintata.