avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,din 27.01.2021 nu mai lucrez, acum 2 luni am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,din 27.01.2021 nu mai lucrez, acum 2 luni am cerut ...

Buna ziua,din 27.01.2021 nu mai lucrez, acum 2 luni am cerut la ANAF o adeverință de venit și îmi apare că eu inca mai lucrez,de ce?habar nu am,am întrebat peste tot ce e de făcut și primesc același răspuns:sa vb cu angajatorul,am vorbit și mi au trimis și documente în care se vede foarte clar că eu nu mai lucrez la ei,unde as mai putea sa întreb despre situația asta?multumesc
Cel mai recent răspuns: Cristinalautaru , utilizator 12:20, 27 Iulie 2021
Ati intrebat angajatorul daca a raportat incetarea c.i.m. in REVISAL?
Da,mi a arătat și actele că nu mai sunt angajata lor

Cornel Vasile a scris:

Ati intrebat angajatorul daca a raportat incetarea c.i.m. in REVISAL?

Apare in acea adeverinta de la ANAF si un cod fiscal la veniturile respective?
Scrie așa în declarație: declarații D112 CUI=15991149,data ultimei decl.11.06.2021 și eu nu mai lucrez la ei din 27.01.2021

Cornel Vasile a scris:

Apare in acea adeverinta de la ANAF si un cod fiscal la veniturile respective?

Ultima modificare: Luni, 26 Iulie 2021
Cristinalautaru, utilizator
Scrie așa în declarație: declarații D112 CUI=15991149,data ultimei decl.11.06.2021 și eu nu mai lucrez la ei din 27.01.2021

Cornel Vasile a scris:

Apare in acea adeverinta de la ANAF si un cod fiscal la veniturile respective?



Alte discuții în legătură

Problema revisal/anaf d112 octavianmateo96 octavianmateo96 Buna ziua. Intampin si eu cateva probleme si ar fi minunat sa ma puteti ajuta/lamurii daca ati trecut prin probleme de genul ... Lucrez de 4 luni la firma ... (vezi toată discuția)
Diferente revisal -112 econo econo Buna seara, Am primit in spv neconcordantele dintre 112 și revisal. Cum sa interpretez faptul că în revisal am 10 angajati si in d112 8, cei doi fiind ... (vezi toată discuția)
Revisal + erori la transmitere on-line d112 BICOS BICOS pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm? imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 ... (vezi toată discuția)