Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua,din 27.01.2021 nu mai lucrez, acum 2 luni am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua,din 27.01.2021 nu mai lucrez, acum 2 luni am cerut ...

Buna ziua,din 27.01.2021 nu mai lucrez, acum 2 luni am cerut la ANAF o adeverință de venit și îmi apare că eu inca mai lucrez,de ce?habar nu am,am întrebat peste tot ce e de făcut și primesc același răspuns:sa vb cu angajatorul,am vorbit și mi au trimis și documente în care se vede foarte clar că eu nu mai lucrez la ei,unde as mai putea sa întreb despre situația asta?multumesc
Ati intrebat angajatorul daca a raportat incetarea c.i.m. in REVISAL?
Da,mi a arătat și actele că nu mai sunt angajata lor

Cornel Vasile a scris:

Ati intrebat angajatorul daca a raportat incetarea c.i.m. in REVISAL?

Apare in acea adeverinta de la ANAF si un cod fiscal la veniturile respective?
Scrie așa în declarație: declarații D112 CUI=15991149,data ultimei decl.11.06.2021 și eu nu mai lucrez la ei din 27.01.2021

Cornel Vasile a scris:

Apare in acea adeverinta de la ANAF si un cod fiscal la veniturile respective?

Cristinalautaru, utilizator
Scrie așa în declarație: declarații D112 CUI=15991149,data ultimei decl.11.06.2021 și eu nu mai lucrez la ei din 27.01.2021

Cornel Vasile a scris:

Apare in acea adeverinta de la ANAF si un cod fiscal la veniturile respective?