avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general REVISAL + ERORI LA TRANSMITERE ON-LINE D112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

REVISAL + ERORI LA TRANSMITERE ON-LINE D112

pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm?
imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 de genul :''fisierul depus nu este o d112'', ce nu fac bine?
iar la transmitere decont tva imi apare mesajul : eroare de activare OCSP
cumva nu e instalat bine certificatul di
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 09:37, 31 August 2011
Pentru transmitere Revisal va trebuie numai user si parola primite de la ITM. Decizia de numire a persoanei care face completarea si transmiterea datelor in Revisal este o decizie interna, semnata si stampilata de reprezentantul legal al angajatorului, si se pastreaza in forma scrisa la angajator, langa contracte, pentru a fi aratata inspectorilor ITM.

Certificatul de semnatura electronica. Ati trimis formularul 150 la ANAF si ati primit confirmarea pe email de utilizare a semnaturii pe portalul ANAF?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Iunie 2011
elga50, moderator
AM TRIMIS FORM 150 SI AM PRIMIT CONFIRMARE DE LA ANAF
Ati consultat .pdf-ul la fisierul de erori? Aveti asa ceva sau aveti Declaratia in format .hml?
Mesajul acela de eroare in ce faza il primiti?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Iunie 2011
elga50, moderator
mesajul de eroare il primesc dupa ce verific stare declaratii pe portalul ANAF

Uitati-va in PDF-ul dv. la "agrafa" daca aveti un fisier format .hml.
Daca nu aveti asa ceva, ci erori, stergeti semnatura (click dreapta - clear), indreptati eroarea, semnati si trimiteti din nou.

E posibil sa aveti formatul hml corect, dar sa nu fie ceva in regula cu fisierul, sa fi dat vreo eroare de scriere pe server. Acesta a fost in mentenanta cateva zile .....

Ati incercat cumva sa dati vreo declaratie rectificativa?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Iunie 2011
elga50, moderator

Alte discuții în legătură

Dec.112 on-line. ndan57 ndan57 Buna ziua, dupa transmiterea on-line a dec.112 a. primit urmatorul mesaj din partea server-ului?Index: 3316235 Numar inregistrare: Starea: Fisierul depus ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 beatrice culda beatrice culda Buna ziua, Pe recipisa de validare ati primit mesaje de genul: \" asigurat ( 76) atentionare regula S4: CNP-ul nu a fost gasit in baza de date a ... (vezi toată discuția)
D112 nu pot sa o completez Georgiu Georgiu Nu pot completa D112 pentru luna mai.Nu pot(nu se inregistreaza la perioada=05=)si de aici nu pot completa nr.de zile si ore efectiv lucrate,de ce? O TRANSMIT ... (vezi toată discuția)