Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general REVISAL + ERORI LA TRANSMITERE ON-LINE D112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

REVISAL + ERORI LA TRANSMITERE ON-LINE D112

pentru transmitere revisal trebuie doar o dec. interna de numire care cumva trebuie inregistrata la itm?
imi apar erori la folosire certif, digital ptr.112 de genul :''fisierul depus nu este o d112'', ce nu fac bine?
iar la transmitere decont tva imi apare mesajul : eroare de activare OCSP
cumva nu e instalat bine certificatul di
trebuie sa se faca transferul corect al datelor din luna precedenta... prin export data si asa mai departe,, cum scrie in instructiuni, mai ales ca este versiune cu nr 10 pentru luna mai 2011.. sa va ajute si un specialist in calculatoare ca ei altfel citesc mesajele... succes
Dar daca dupa depunerea formularului 150 nu am primit nimic de la ANAF, ce e de facut? Multumesc!
Incercati sa transmiteti decl.112 si fara raspunsul de la ANAF. La un moment dat veti avea surpriza placuta ca va primeste declaratia.