Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna seara, doresc sa imi deschid un petshop , ma ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna seara, doresc sa imi deschid un petshop , ma intereseaza ...

Buna seara, doresc sa imi deschid un petshop , ma intereseaza ce autorizatii imi trebuie si de asemenea as dori sa vand si pipete pentru deparazitare si medicamente supliment pentru animale de ferma , imi trebuie autorizatie de farmacie sau cum pot proceda.
Multumesc frumos
Autorizare/Înregistrare/Certificare activitate farmaceutică
[ link extern ] /

Ca unitate pet shop trebuie sa va inregistrati la DSVA
- cerere
- schita unitatii
- memoriul tehnic justificativ
- copia certificatului unic de inregistrare
- copia certificatului constatator emis de oficiul registrului comertului

Norma sanitară veterinară privind condițiile de organizare și funcționare a unităților farmaceutice veterinare, precum și procedura de înregistrare sanitară veterinară/autorizare sanitară veterinară a unităților și activităților din domeniul farmaceutic veterinar din 23.06.2014
[ link extern ]