avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua! Am o firma Srl, asociat unic si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua! Am o firma Srl, asociat unic si administrator cu datorii ...

Buna ziua! Am o firma Srl, asociat unic si administrator cu datorii catre stat. As dori sa vand firma . As putea face acest lucru? Care sunt pasii pe care trebuie sa i urmez si pentru a nu ramane ulterior cu datoria sau alte probleme?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:04, 28 Iulie 2021

Alte discuții în legătură

Administrator societate comerciala - angajat societate contasalarii contasalarii Buna ziua In cazul unui magazin satesc mic (la tara) administratorul este cel care aprovizioneaza si vinde marfurile. In acest caz trebuie neaparat sa i se ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl cu asociat unic Lally00 Lally00 Buna seara tuturor. Am si eu o problema: trebuie sa dizolv voluntar un SRL cu asociat unic, fara datorii, fara bunuri si nu stiu ce trebuie sa fac. Am inteles ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru deschiderea unui birou de asigurari maier26 maier26 Buna ziua as dori daca cineva stie care ar fi pasi de urmat pentru deschiderea unui birou de asigurari ? Am un SRL cu cod caen secundar pt asigurari , spatiu ... (vezi toată discuția)