Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cererea pentru divort in instanta este tipizată? Este ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cererea pentru divort in instanta este tipizată? Este obligatoriu ...

Cererea pentru divort in instanta este tipizat?
Este obligatoriu sa te reprezinte un avocat?
Nu este tipizat pentru cererea de divorț. Nu este obligatoriu asistarea de către un avocat, dar este recomandată.
La.notar cererea este tipizata.

Judecatorul judeca pe baza unei cereri de chemare in judecata motivata în fapt și în drept cu propunerea de probe.

Daca nu aveti bani pentru reprezentare puteți plăti la avocat doar consultanta juridica și redactarea acțiunii.
Asa veți avea șanse de reusita peste 60% în caz de divorț.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat