avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Am o intrebare pentru a deveni executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Am o intrebare pentru a deveni executor judecatoresc ...

Buna ziua,
Am o intrebare pentru a deveni executor judecatoresc dupa ce ai trecut de examen. Trebuie sa iti gasesti tu un executor care sa te ieie sub aripa pt a putea ajunge sa profesezi? Sau te trimite camera executorilor la cineva si acel cineva te ajuta?
Multumesc
Fie va gasiti dvs un executor indrumator, fie va puteti adresa Camerei Executorilor Judecătoreşti .
Si camera executorilor imi va recomanda pe cineva care sa imi devina mentor? Intrebarea mea este cat de mult conteaza indrumatorul. Sa nu fie ca la alte profesii ca te ajuta doar pe bani. Am inteles ca la executor nu iti trebuie mentor cineva care sa te indrume/invete cum este de ex la profesia avocatilor.

Cornel Vasile a scris:

Fie va gasiti dvs un executor indrumator, fie va puteti adresa Camerei Executorilor Judecătoreşti .

Buna ziua,
Am o intrebare pentru a deveni executor judecatoresc dupa ce ai trecut de examen. Trebuie sa iti gasesti tu un executor care sa te ieie sub aripa pt a putea ajunge sa profesezi? Sau te trimite camera executorilor la cineva si acel cineva te ajuta?

Pai si daca pica intrebarea asta, de organizarea profesiei. la examen?
Important e sa ieie candidatu examenu si apoi ...
Luati dvs examenul ca apoi e floare la ureche restul. Bafta!


trandafir2 a scris:

Buna ziua,
Am o intrebare pentru a deveni executor judecatoresc dupa ce ai trecut de examen. Trebuie sa iti gasesti tu un executor care sa te ieie sub aripa pt a putea ajunge sa profesezi? Sau te trimite camera executorilor la cineva si acel cineva te ajuta?

Pai si daca pica intrebarea asta, de organizarea profesiei. la examen?
Important e sa ieie candidatu examenu si apoi ...
Luati dvs examenul ca apoi e floare la ureche restul. Bafta!


Problema ii ca nu ma pot apuca pana nu am toata solutia la toata problema nu pot sa stau nelinistit 4 ani de facultate. Magisratura nu pot sa aleg din cauza unor probleme de sanatate nici avocat din alte motive,asa ca ramene doar exector. Te ajuta lumea dupa ce ai laut examenul sau ti se cer bani grosi
Problema ii ca solutia la toata problema se schimba si ea in 4 ani de zile de acu inainte,
deci planul facut azi nu pica peste ce va fi peste 4 ani de facultate.
Te ajuta lumea dupa ce ai laut examenul, nu ti se cer bani grosi (si nici subtiri).
Examenu-i baza, deci ...la treaba!!

Alte discuții în legătură

Facultate de drept...sau nu ?... ContSters57907 ContSters57907 In calitate de viitor absolvent de colegiu si viitor student, am citit marea maj. a subiectelor din acest forum ce mi-ar fi putut oferi informatii utile pt ... (vezi toată discuția)
La 26 ani mai pot ajunge sa fac dreptul? Lilylore Lilylore As vrea sa fac facultatea de drept dar sunt un pic dezorientata nu stiu ce trebuie sa invat cu exactitate :\">Ajutati-ma cu sfaturi !!!!!!! (vezi toată discuția)
Vreau si eu sa fiu avocat boonik boonik sunt clasa a12`cea la un liceu economic din coanstanta,..si as vrea sa urmez facultatea de drept\"ovidius\" de aici.problema e ca nu stiu prea multe despre ... (vezi toată discuția)