avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua Vreau sa dau in judecata compania aeriana ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua Vreau sa dau in judecata compania aeriana care nu mi-a ...

Chemare in judecata
Buna ziua
Vreau sa dau in judecata compania aeriana care nu mi-a restituit contravaloarea biletelor de avion pentru un zbor anulat. Va rog sa-mi spuneti unde se depune actiunea de chemare in judecata: in localitatea in care este sediul firmei sau la domiciliul meu.
Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 16 August 2021
Sanosimproconsult, utilizator

Alte discuții în legătură

Chemare in judecata Sanosimproconsult Sanosimproconsult Chemare in judecata Buna ziua Vreau sa dau in judecata compania aeriana care nu mi-a restituit contravaloarea biletelor de avion pentru un zbor anulat. Va ... (vezi toată discuția)
Anulare zbor- recuperare contravaloare bilet Oana_A Oana_A Va rog sa va exprimati opinia in urmatoarea speta: Am cumparat un bilet de avion dus intors ( plus asigurare) printr-o agentie de turism, urmand sa iau zborul ... (vezi toată discuția)
Probleme companie aeriană maranos76 maranos76 Bună seara! Am următoarea problemă: Pe data de 23 noiembrie 2014 am achiziţionat online un bilet de avion dus-întors pe ruta Bucureşti-Munchen cu ... (vezi toată discuția)