avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 843 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Carte Funciara deschisa in1891. Am rugamintea de a ma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Carte Funciara deschisa in1891. Am rugamintea de a ma lamuri,In ...

Carte Funciara deschisa in1891.

Am rugamintea de a ma lamuri,In urmatoarea speta.
Strabunicul deschide aceasta Carte Funciara, In urma.casatoriei rezulta treinta copii, doi se stabilesc In Budapesta In 1918 nu se mai intorc In tara, ramine bunicul cu unicul copil (tata) .
In 1990 fac.suscesiunea dupa decesul tatalui.
1.In Certificatul de mostenitor e trecut decit intravilanul cu constructii si anexe.
2.Terenul extravilan apare decit In C.F.= 10 Hectare teren arabil.
3.In Titlul de Proprietate apare 1,5 hectare teren arabil,teren cu.care tata intra in.CAP.(conform registrului agricol)
Rugamintea mea este de.a-mi explica, In.calitate de mostenitor direct cui ii revin de drept,cele 8,5 hectare stipulate In.Cartea Funciara a.familiei mele ?
Cu.o deosebita stima

Alte discuții în legătură

Istoric proprietari teren extravilan AlinBR AlinBR Ca o scurta introducere doresc sa precizez că m-am nascut la sat iar apoi am plecat la studii si nu am mai revenit pana acum 2 ani cand m-am mutat din nou in ... (vezi toată discuția)
Teren extravilan curti - constructii. drept de preemtiune? alex1981 alex1981 Buna seara, pentru vanzarea unui teren extravilan care are categoria de folosinta \"curti-constructii\" se poate face contract de vanzare fara respectarea ... (vezi toată discuția)
Carte funciara - mutare teren din extravilan in intravilan Leordeanu Leordeanu Detin c.f. cu teren in extravilan. In urma actualizarii P.UG. -ULUI terenul rezulta in intravilan . Trebuie sa solicit eu la cadastru aceasta modificare in ... (vezi toată discuția)