Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Utilizare PC si Imprimanta personala PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Utilizare PC si Imprimanta personala PFA

Daca in calitate de PFA folosesc calculatorul si imprimanta personala trebuie sa fac contract de comodat pentru ele, iar daca nu fac contract de comodat pot deduce tusul pentru imprimanta daca il cumpar pe PFA ?
GeorgeCH, utilizator
Puteți achiziționa calculatorul si imprimanta de la o persoana fizica (puteți fi inclusiv dumneavoastră) ceea ce este cheltuială deductibilă fiscal si apoi sa cumpărați pentru ele consumabile, accesorii etc. care sunt, de asemenea, cheltuieli deductibile fiscal.