avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum putem afla dacă bunicul vecinului nostru avea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum putem afla dacă bunicul vecinului nostru avea terenuri la CAP?

Cum putem afla dacă bunicul vecinului nostru avea terenuri la CAP?


Un vecin din comisia de cenzori, tinerel, dar cu potențial, are următoarea problemă:
- nu știe dacă bunicul lui a avut terenuri la CAP. Tatăl său a decedat când vecinul era micuț.
Acum dorește să știe dacă bunicul avea terenuri la CAP și cum poate intra în posesia terenurilor (dacă se mai poate)?

Mulțumim

Alte discuții în legătură

Buna ziua , bunicii sotului meu au decedat cu aproximativ 20 ... MaBC MaBC Buna ziua , Bunicii sotului meu au decedat cu aproximativ 20 de ani in urma , cei doi copii ai lor respectiv tatal si unchiul sotului meu au decedat anul ... (vezi toată discuția)
Cum aflu daca s-a facut succesiunea ? ContSters290057 ContSters290057 Succesiune dupa bunici ? Suntem trei frati din Bucuresti,parintii nostri sunt decedati ultimul in anul 2000. Bunicii din partea tatalui si ei decedati inainte ... (vezi toată discuția)
Intabulare terenuri după termenul legii 18 bvlucretiu bvlucretiu Bună! Avem terenuri în trei locuri (moștenire din partea mamei) pe care tatăl meu le-a revendicat după revoluție doar fizic, iar o vreme terenurile au ... (vezi toată discuția)