Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intrarea in vigoare a noului cod civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intrarea in vigoare a noului cod civil

Noul cod Civil cind a intrat s-au va intra in vigoare sau in monitorul oficial 511/24.07.2009 sa publicat Legea Codului civil si astfel ca alesii locali lucreaza dupa aceasta lege (cod civil)

:D:D=D>=D>
Va intra in vigoare, teoretic in 2011
Noul Cod Civil va intra in vigoare la data care va fi stabilita in legea pentru punerea in aplicare a acestuia.

In termen de 12 luni de la data publicarii noului Cod civil, Guvernul trebuie sa supuna Parlamentului spre adoptare proiectul de lege pentru punerea in aplicare a Codului civil.
;)
www.avocatnet.ro/content/art...

Teoretic in 2011,insa practic...;)nu se stie deocamdata