Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! In cazul bunurilor mobile apartinand ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! In cazul bunurilor mobile apartinand pesoanelor juridice ...

Buna ziua!
In cazul bunurilor mobile apartinand pesoanelor juridice si adjudecate de persoana fizica vandute la licitatie publica de catre executorul judecatoresc se percepe TVA ?
Dacă debitorul este plătitor de TVA, da, se adaugă TVA la preț. Dar nu erau mențiunile privind TVA în publicatia de vanzare?!