Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii SRL cu obiect principal de activitate 8559 ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii SRL cu obiect principal de activitate 8559 Alte forme de invatamant.

SRL cu obiect principal de activitate
8559 Alte forme de invatamant n.c.a. - cursuri de lb straine
si obiect secundar 7430 Activitati de traducere scrisa si orala (interpreti).
Pot infiinta SRL cu aceste coduri CAEN daca nu sunt traducator autorizat? Am nevoie de autorizatii/avize speciale de la primarie, alte institutii?
george-neagu, moderator
Mentionez ca nu doresc sa infiintez PFA, ci SRL.

bendis2 a scris:

SRL cu obiect principal de activitate
8559 Alte forme de invatamant n.c.a. - cursuri de lb straine
si obiect secundar 7430 Activitati de traducere scrisa si orala (interpreti).
Pot infiinta SRL cu aceste coduri CAEN daca nu sunt traducator autorizat? Am nevoie de autorizatii/avize speciale de la primarie, alte institutii?