Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Se poate da in judecata si obligata o firma sa plaseze ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Se poate da in judecata si obligata o firma sa plaseze o comanda ...

Se poate da in judecata si obligata o firma sa plaseze o comanda plasata si confirmata on line
Buna ziua,

Daca ati achitat pretul stabilit si ati respectat intocmai termenii si conditiile de utilizare a site-ului/ platformei, instanta de judecata poate obliga societatea prestatoare la respectare contractului perfectat.

Regasiti in cuprinsul termenilor si conditiilor modalitatea in care este efectuata comanda, precum si modalitatea in care aceasta poate fi anulata de catre societatea prestatoare.

Cata vreme v-ati indeplinit obligatiile, ati respectat clauzele contractuale, instanta de judecata va poate da castig de cauza.

In ceea ce priveste comenzile on-line, acestea sunt reglementate prin contractul perfectat la distanta(prin telefon, e-mail, fax sau scrisoare recoamndat), deci fara prezenta fizica a partilor.

Va sugerez sa lecturati atent termenii si conditiile de pe site, care se completeaza cu politica de confidentialitate(care vizeaza prelucrarea datelor ce au caracter personal ), ofertele de pe site , cat si cu politica vizand fisierele tip COOKIE.

CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Marfa urma sa fie platita ramburs.