Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație insotitor
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație insotitor

Bună ziua!Tatăl meu are 84 ani,indemnizație de insotitor handicap grav fără revizuire,pentru tot restul vieții.Intentionez sa îl transfer la un cămin privat.Se pierde indemnizatia de insotitor pers handicap grav??Sau acei bani vor completa taxa la privat?
Mulțumesc!
Iulia C, utilizator