Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... insotitor persoana cu handicap grav
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

insotitor persoana cu handicap grav

Ce doriti sa aflati despre acest subiect ?
Tatal meu are certificat de handicap grav cu insotitor pentru alzheimer. Este internat intr-un camin de batrani cu alzheimer. CAMIN PRIVAT unde platesc 2600 ron/luna. Pot primi indemnizatie de insotitor avand in vedere ca nu este la camin de stat? Multumesc anticipat pentru raspuns!