Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca il duc pe tatal meu 82 ani care are alzheimer la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca il duc pe tatal meu 82 ani care are alzheimer la un camin ...

Daca il duc pe tatal meu 82 ani care are alzheimer la un camin privat, deoarece necesita ingrijire non stop mai primesc indemnizatia de insotitor persoana cu handicap? As dori sa stiu si Legea care prevede daca da sau nu. Multumesc anticipat pentru raspuns!
Nu veți mai beneficia de indemnizație de însoțitor. Tatăl dvs va mai beneficia de indemnizație de handicap..