Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua! Se mai acorda zi libera plătită pe baza ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua! Se mai acorda zi libera plătită pe baza adeverinței ...

Buna ziua!
Se mai acorda zi libera plătită pe baza adeverinței de vaccinare împotriva covid-19? Chiar dacă ne putem vaccina fără programare?
Buna ziua,
Cititi art. 21^1 din legea de mai jos
[ link extern ]

Din ce inteleg eu... intai te vaccinezi si apoi, de comun acord cu angajatorul pentru a nu-i afecta activitatea, beneficiezi de ziua libera.
Asta daca nu cumva angajatorul organizeaza vaccinarea.
Buna seara
Da, se poate primi cate o zi libera, pentru fiecare doza, daca va puteti vaccina in afara programului de lucru. De asemenea puteti beneficia si de un tichet de masa in valoare de 100 lei, dupa efectuarea schemei complete, oferit de catre centrul de vaccinare, medicul de familie, ambulatoriul de specialitate, dupa caz.