Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dupa dezbaterea succesiunii,dupa tatal meu nu am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dupa dezbaterea succesiunii,dupa tatal meu nu am inclus si suprafetele ...

Dupa dezbaterea succesiunii,dupa tatal meu nu am inclus si suprafetele de fond forestier aflate intr-o Asociatie de tip composesorat. Cum se procedeaza la includerea in masa succesorala a acestor suprafete ? Ce fel de document trebuie sa elibereze Asociatia Composesorala pentru a servi la dezbaterea succesorala? Multumesc
Mergeți la notarul.public unde a fost dezbătută succesiunea acesta va va spune ce este de facut,teoretic pt un supliment la CM trebuie să depuneti actele care fac dovada că bunurile respective au fost în patrimoniul defunctului.
Mulțumesc de răspuns, problema care rămâne este ce acte trebuie sa elibereze Asociația Composesorala pentru a certifica proprietatea in cadrul composesoratului . După cum știți CF este stabilită pe numele Composesoratului . O confirmare a proprietății tip Adeverință este suficientă ?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Mergeți la notarul.public unde a fost dezbătută succesiunea acesta va va spune ce este de facut,teoretic pt un supliment la CM trebuie să depuneti actele care fac dovada că bunurile respective au fost în patrimoniul defunctului.