Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Un pensionat anticipat trebuie sau nu sa plateasca ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Un pensionat anticipat trebuie sau nu sa plateasca CASS pentru dividende?

Un pensionat anticipat trebuie sau nu sa plateasca CASS pentru dividendele primite de la un SRL -microintreprindere (temeiul legal, va rog)?
Multumesc,
george-neagu, moderator