avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Am o nelamurire. Am lucrat la un magazin ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Am o nelamurire. Am lucrat la un magazin partener ...

Buna ziua! Am o nelamurire. Am lucrat la un magazin partener Telekom pana anul acesta in mai cand firma s.a desfiintat,in iunie am aflat ca sunt insarcinata,nasc in martie 2022 si as vrea sa stiu daca beneficiez de indemnizatia de crestere copil pt ca dupa calculele mele as avea 12 luni lucrate in ultimii 2 ani.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:33, 6 Noiembrie 2021
Postați perioadele lucrate..
August 2019-Mai 2021

Cornel Vasile a scris:

Postați perioadele lucrate..

data nasterii : martie 2022

perioada eligibila : aprilie 2020 - martie 2022

perioadaluata in considerare: aprilie 2020 - mai 2021 .... 14 luni

In speta, beneficiati de indemnizatia CCC
data nasterii : martie 2022

perioada eligibila : aprilie 2020 - martie 2022

perioadaluata in considerare: aprilie 2020 - mai 2021 .... 14 luni

In speta, beneficiati de indemnizatia CCC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. as dori sa va întreb și eu ceva. sunt însărcinată ... Diana050616 Diana050616 Buna ziua. As dori sa va întreb și eu ceva. Sunt însărcinată și în aprilie ar trebui sa nasc. Am avut loc de muncă și am cotizat din data de 01.2020 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. vă rog frumos dacă mă puteți ajuta și pe mine ... AntonesiDaniela AntonesiDaniela Bună ziua. Vă rog frumos dacă mă puteți ajuta și pe mine cu un raspuns la situația urmatoare: Am fost în ccc timp de 2ani după care am fost angajată ... (vezi toată discuția)