Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... #Impozit Cryptomonede
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

#Impozit Cryptomonede

Bună ziua, am câteva întrebări legate de impozitul pentru profitul din cryptomonede:
1) Dacă scot banii din aplicația de crypto pe cardul meu, iar apoi ii reinvestesc pe toți + 100 euro sa zicem de la mine in bursa, se mai plătește impozit pentru venitul din crypto? Teoretic as fi tot in pierdere.
2) Dacă am investit anul acesta bani si ii retrag doar anul viitor, pe anul acesta ar trebui sa declar investiția mea ca si pierdere sau anul viitor trebuie procedat normal si declar doar profitul?
Mulțumesc anticipat!
AdBu, utilizator