avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... asistent personal pensionar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

asistent personal pensionar

Bună ziua. Doresc să știu până la ce vârstă poate fi menținută în activitate o persoana angajată în funcția de asistent personal al persoanei cu handicap grav care are și calitatea de pensionar la limită de vârstă? Mulțumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Noiembrie 2021
PAVEN ANA MARIA, utilizator

Alte discuții în legătură

Care este diferenta intre asistent personal si insotitor? karmyna karmyna mama mea a primit recent(dupa doua luni de depunere al dosarului), certificatul de handicap grav grad 1 cu asistent personal. ma intereseaza care este ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie invaliditate gradul iii cu functia de asistent personal stamu mariana stamu mariana Buna ziua ! Va rog sa-mi precizati daca o persoana pensionar gradul III de invaliditate poate fi angajata ca asistent personal (vezi toată discuția)
Intretinere bolnav mihai.nicos mihai.nicos Buna Ziua! In cazul in care membrul unei familii (respectiv tatal) este diagnosticat cu cancer si acesta nu are posibilitatea de a se intretine exista ... (vezi toată discuția)