Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cerere Apel
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cerere Apel

Buna ziua, tuturor! Inainte de a intra in orice alte detalii, doresc sa intreb specialistii daca, ca fost administrator al unei societati aflate in insolventa si ramasa fara avocat ( alte motive decat onorariul), pot face personal o cerere de apel si una de amanare a acestuia pana la momentul in care gasesc un alt avocat care sa ma reprezinte si daca da, cum se procedeaza mai exact ptr a depune aceste cereri Multumesc mult!
franky69, utilizator
Nu contează doar reprezentarea la proces conteaza modul.in care e formulat apelul,degeaba mai angajați av ulterior dacă motivele de apel nu sunt formulate corespunzător.
Da, daca apelul nu este bine formulat riscati sa pierdeti in apel chiar daca ati avea dreptate.
Trebuie sa va redacteze un avocat apelul ca sa nu riscati.
Multumesc pentru raspuns! Dar, se poate cere amanarea apelului pana imi gasesc un avocat care sa ma reprezinte?
Multumesc ptr raspuns!