avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie unica venit chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie unica venit chirii

Am incheiat un contract de inchiriere locuinta din 01.noiembrie 2021 pana in 31 oct.2022.
Declaratia unica pe anul 2021 se depune pentru venitul realizat in luna noiembrie+decembrie 2021, urmand sa mai completez o declaratie pentru restul de contract pana la data de 25 mai anul viitor, estimativ? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 09:49, 16 Noiembrie 2021
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

termen declaratia unica contract de chirie ionela11 ionela11 Buna ziua. Pentru un contract de chirie încheiat in a doua jumătate a anului 2020, mai exact din septembrie 2020 pana in prezent, care este termenul limita ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa depuna acum o noua declaratie unica? laviluca laviluca Buna ziua! PFA care a depus declaratia unica pe 25 mai 2021 cu venitul realizat in 2020 si venitul estimat pe 2021. In luna septembrie a primit dividende ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica 2023 inchiriere: venit net 2022 versus estimat 2022 delia mitroaica delia mitroaica Am un contract de inchiriere de la 1.03.2022 la 31.12.2023. Anul trecut am depus o declaratie unica cu venitul estimat din inchiriere. Anul acesta am depus ... (vezi toată discuția)