Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratie unica venit chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratie unica venit chirii

Am incheiat un contract de inchiriere locuinta din 01.noiembrie 2021 pana in 31 oct.2022.
Declaratia unica pe anul 2021 se depune pentru venitul realizat in luna noiembrie+decembrie 2021, urmand sa mai completez o declaratie pentru restul de contract pana la data de 25 mai anul viitor, estimativ? Multumesc.
Da.