avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA O achizitie de utilaje din Polonia trebuie raportata ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

O achizitie de utilaje din Polonia trebuie raportata la ANAF, in DAC6-privind optimizarile fiscale?

Buna seara
Intrebarea mea este :
O achizitie de utilaje din Polonia trebuie raportata la ANAF, in DAC6-privind optimizarile fiscale??
Multumesc !!
Ultima modificare: Miercuri, 17 Noiembrie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Firma neplatitoare de tva face achizitie de utilaje din ue cu valoare peste 10.000 euro adriana2608 adriana2608 Buna ziua, Suntem o microintreprindere infiintata anul acesta si dorim sa facem o achizitie de utilaje necesare activitatii noastre comerciale din Comunitatea ... (vezi toată discuția)
Tva intracomunitar crisrian crisrian Buna seara Doresc sa cumpar un utilaj agricol adus de dincolo nou prin leasing Eu sint pfa neplatitor de tva.Cel care aduce utilajul mi a spus ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Conditii achizitionari din afara tarii marcucarolina marcucarolina Buna seara, Imi spune-ti si mie va rog frumos daca cumpar mobila din POLONIA ce trebuie sa fac din punct de vedere declarativ pentru o firma platitoare de ... (vezi toată discuția)