Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mama a fost lovita pe trecerea de pietoni joi 2 dec ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mama a fost lovita pe trecerea de pietoni joi 2 dec 2021 și ...

Mama a fost lovita pe trecerea de pietoni joi 2 dec 2021 și și a ales cu dislocarea de umăr rana la cap sila cot ar fi necesitat operație dar ea nu a mai fost de acord...șoferiță ce a accidentat o tot insista sa îmi de a mamei despăgubire RCA în caz de vătămare corporala din culpa și insista sa nu fac plângere împotriva ei pe motiv ca nu a observa to când a trecut ca a acroșat o pe parbriz mama a fost plina de sânge și în stare de soc....ce pot face pt a soluționa problema în mod corect?ea a fost și spitalizați la ortopedie pe secție și a traumatizat o și emoțional fiind necesara internarea la psihiatrie pt ca fiind bolnava și psihic nu s a mai putut înțelege cu ea...ma interesează dacă as putea eu în calitate de fiica sa obțin ajutor moral financiar pt ca are nevoie de o luna sa își revină...ce sa fac?
Crina pop, utilizator
Contează numărul de îngrijiri medicale.
Daca veți avea avocat va supraveghea situatia juridica.

Aveti dreptul și la proces civil.
Trebuie văzut exact.