avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Recurs - Buna seara, Bunica mea a fost incadrata de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Recurs - Buna seara, Bunica mea a fost incadrata de catre CONSILIUL ...

Recurs -

Buna seara,

Bunica mea a fost incadrata de catre CONSILIUL JUDEŢEAN NEAMŢ - COMISIA DE EVALUARE A PERSOANELOR ADULTE CU HANDICAP la un grad grav de handicap, dar fara insotitor. Insa, ea este imobilizata la pat, are mereu nevoie de ingrijire, de cineva care sa o hraneasca, sa o spele si sa ii dea medicamentele, fiind bolnava si de Parkinson in stadiul IV, si dementa senila, astfel ca am dat in judecata comisia iar Tribunalul Neamt a dat o decizie in favoarea bunicii mele, insa ei au facut recrurs la Curtea de Apel Bacau, spunand ca lipsesc anumite documente ce atesta gravitatea imbolnavirii bunicii mele si ca tribunalul nu are competenta de a schimba incadrarea gravitatii. Ce ar urma mai departe de aici? Trebuie sa transmit noi dovezi catre Curtea de Apel Bacau? Ce ar trebui sa fac si in cat timp pentru ca nu imi este foarte clar.

Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Transfer drepturi handicap in alt judet Lynuxxx Lynuxxx Buna ziua, Mama mea este pensionara de limita de varsta (81 ani), este diagnosticata cu dementa senila, nu este transportabila si este posesoarea ... (vezi toată discuția)
Reevaluarea gradului de handicap fara studiul documentelor grisa56 grisa56 buna ziua, In urma evaluarii la comisia de expertiza medicala, in anul 2010 s-a hotarat sa-mi dea certificat de handicap gradul accentuat permanent. In ... (vezi toată discuția)
Contestație certificat handicap parkinson Andreea&Bunica Andreea&Bunica Buna seara ! Am următoarea problema: bunica mea are B. Parkinson din 2006. Recent, a suferit și 2 AVC-uri, in urma cărora a rămas și cu o dementa ... (vezi toată discuția)