Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Loc de parcare sector 2 Buna ziua, Dacă am domiciliul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Loc de parcare sector 2 Buna ziua, Dacă am domiciliul in sector ...

Loc de parcare sector 2

Buna ziua,

Dacă am domiciliul in sector 2 și mașina o am cu contract de comodat pe adresa de domiciliu, pot depune dosar pentru loc de parcare la sector 2?
Doamna de la ADP susține ca și mașina trebuie sa fie trecută pe adresa de domiciliu dar nu a fost mai explicita și nu știu ce presupune asta. Mai mult de A-T contract de comodat?

Mulțumesc
Conform dispozitii in vigoare ,pentru alocare loc parcare vehicul,solicitantul detine obligatia sa prezinte documente legale justificative
Dintre documente=talonul si cartea de identitate vehicul il reprezinta acela care consemneaza ca vehiculul este detinut in calitate de proprietar de catre solicitant si la adresa pentru care se face solicitare alocare loc parcare
Vehiculul este deținut cu ctr de comodat. Nu ar fi de ajuns?

Mulțumesc

ynocentta a scris:

Conform dispozitii in vigoare ,pentru alocare loc parcare vehicul,solicitantul detine obligatia sa prezinte documente legale justificative
Dintre documente=talonul si cartea de identitate vehicul il reprezinta acela care consemneaza ca vehiculul este detinut in calitate de proprietar de catre solicitant si la adresa pentru care se face solicitare alocare loc parcare

Este de ajuns, aveți dreptul la loc de parcare!
mira55, utilizator