avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Loc de parcare sector 2 Buna ziua, Dacă am domiciliul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Loc de parcare sector 2 Buna ziua, Dacă am domiciliul in sector ...

Loc de parcare sector 2

Buna ziua,

Dacă am domiciliul in sector 2 și mașina o am cu contract de comodat pe adresa de domiciliu, pot depune dosar pentru loc de parcare la sector 2?
Doamna de la ADP susține ca și mașina trebuie sa fie trecută pe adresa de domiciliu dar nu a fost mai explicita și nu știu ce presupune asta. Mai mult de A-T contract de comodat?

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: mira55 , utilizator 18:48, 14 Decembrie 2021
Conform dispozitii in vigoare ,pentru alocare loc parcare vehicul,solicitantul detine obligatia sa prezinte documente legale justificative
Dintre documente=talonul si cartea de identitate vehicul il reprezinta acela care consemneaza ca vehiculul este detinut in calitate de proprietar de catre solicitant si la adresa pentru care se face solicitare alocare loc parcare
Vehiculul este deținut cu ctr de comodat. Nu ar fi de ajuns?

Mulțumesc

ynocentta a scris:

Conform dispozitii in vigoare ,pentru alocare loc parcare vehicul,solicitantul detine obligatia sa prezinte documente legale justificative
Dintre documente=talonul si cartea de identitate vehicul il reprezinta acela care consemneaza ca vehiculul este detinut in calitate de proprietar de catre solicitant si la adresa pentru care se face solicitare alocare loc parcare

Este de ajuns, aveți dreptul la loc de parcare!
Ultima modificare: Marți, 14 Decembrie 2021
mira55, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am cumpărat un apartament în sectorul 6. fostul proprietar ... Oana pop Oana pop Am cumpărat un apartament în sectorul 6. Fostul proprietar a încheiat un contract de comodat cu un vecin pt locul de parcare atribuit apartamentului meu. ... (vezi toată discuția)
Solicitare asociatia de proprietari mihai.nutzy1995@yahoo.com mihai.nutzy1995@yahoo.com Am solicitat printr o cerere tip de la Adp sector 2 bucuresti pt un loc de parcare sa ateste ca locuiesc la adresa din imobilul care apartine de AP si dna ... (vezi toată discuția)
Loc de parcare in bucuresti si resedinta in alta localitate adelina_c adelina_c Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o solutie pentru urmatoarea speta: Anul trecut am achizitionat un apartament in Bucuresti, sector 3 insa nu am schimbat ... (vezi toată discuția)