Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Buna ziua! Vreau sa deschid firma in Constanța! ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Buna ziua! Vreau sa deschid firma in Constanța! Comert cu amanuntul ...

Buna ziua! Vreau sa deschid firma in Constanța! Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun. Intrebarea mea este:dupa ce am finalizat infiintarea firmei(certificat de înregistrare, cod caen etc) trebuie sa ma duc sa fac si autorizatia de functionare+program de lucru, sa declar punctul de lucru, salubritarea, dsv si sanepid. Unde anume trevuie sa ma duc pentru toate aceste avize si cam la ce costuri(estimativ) ma mai ridic? Mulțumesc anticipat!
autorizatia de functionare+program de lucru ..... primarie

punct de lucru .... ANAF/ONRC

salubritate - firma care se ocupa in judet/localitatea respectiva

DSP - Direcția de Sănătate Publică Constanța
[ link extern ] /