Forum Discuţii juridice Executare silită Daca nu am nimic pe numele meu și locuiesc adresa de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Daca nu am nimic pe numele meu și locuiesc adresa de pe buletin ...

Daca nu am nimic pe numele meu și locuiesc adresa de pe buletin poate sa mi se pună sechestru pe bunuri care nu sunt pe numele meu
Se poate pune sechestru pe bunurile altei persoane in afara de datornic daca acesta a girat.... acel credit...
Dar daca datornicul este mostenitorul unor bunuri si nu a dezbatut succesiunea atunci creditorul poate cere dezbaterea succesiunii in locul datornicului si pune poprire pe bunurile ce ii revin.
Nu o girat cu nimica persoana la care am adresa de pe buletin

gi-jane2, moderator
Persoana respectiva nu a girat cu nimica la acel credit

Ionut.ion a scris:

Se poate pune sechestru pe bunurile altei persoane in afara de datornic daca acesta a girat.... acel credit...
Dar daca datornicul este mostenitorul unor bunuri si nu a dezbatut succesiunea atunci creditorul poate cere dezbaterea succesiunii in locul datornicului si pune poprire pe bunurile ce ii revin.

Atunci, daca nu este parte in acel credit, nu are ce sa se intample.
Daca autoturismul îi înscris pe socru se poate pune sechestru pe mașina daca o conduc eu

Ionut.ion a scris:

Atunci, daca nu este parte in acel credit, nu are ce sa se intample.