Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Scadere din gestiune flori moarte.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Scadere din gestiune flori moarte.

Buna ziua! Sunt la inceput de drum cu o florarie unde vand flori la ghiveci si flori la fir si nu stiu cum ar trebui sa fac cu florile care mor (fie ca sunt deja bolnave, fie ca se trec si nu le mai cumpara nimeni) si trebuie sa le arunc.
Ma gandesc ca din moment ce le-am inregistrat facturile, logic ar fi sa am si facturi cu vanzarea lor, iar eu cum nu le vand si sunt nevoit sa le arunc, cum justific asta in cazul unui control?
george-neagu, moderator