avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Declaratie notariala ca dovada a reședinței
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Declaratie notariala ca dovada a reședinței

Buna ziua,

Se poate face o declarație notariala in care sa stipulez faptul ca in imobilul proprietate personala a locuit un cuplu timp de 2 ani?

Le trebuie pentru statutul de rezident permanent in UK, si au nevoie de dovada faptului ca au locuit împreună la aceeasi adresa.

In afara actului de vânzări-cumpărare
care atesta faptul ca eu sunt proprietarul, mai trebuiesc aduse si alte acte?

Vă mulțumesc!
Ultima modificare: Luni, 10 Ianuarie 2022
cteodorescu1987@yahoo.com, utilizator

Alte discuții în legătură

Prelungirea cartii de rezidenta pentru membrii de familie Nes Nes Buna ziua! Sunt cetatean al Rep. Moldova, sunt casatorita cu cetatean roman si posesare a unui card de rezidenta pt membrii de familie. Astazi am fost la ORI ... (vezi toată discuția)
Schimbare de domiciliu emmerson emmerson Vreau sa-mi schimb buletinul iar casa in care locuiam am vandut-o.Acum locuiesc intr-o alta casa dar care nu este proprietate mea e proprietatea firmei.Pot ... (vezi toată discuția)
Concubinaj Emilia32 Emilia32 Buna seara, Am locuit cu prietenul meu doi ani in Romania. Intrucat anul trecut a obtinut un loc de munca afara, pentru permisul de rezidenta mi se cere ... (vezi toată discuția)