Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Declaratie notariala ca dovada a reședinței
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Declaratie notariala ca dovada a reședinței

Buna ziua,

Se poate face o declarație notariala in care sa stipulez faptul ca in imobilul proprietate personala a locuit un cuplu timp de 2 ani?

Le trebuie pentru statutul de rezident permanent in UK, si au nevoie de dovada faptului ca au locuit împreună la aceeasi adresa.

In afara actului de vânzări-cumpărare
care atesta faptul ca eu sunt proprietarul, mai trebuiesc aduse si alte acte?

Vă mulțumesc!
cteodorescu1987@yahoo.com, utilizator