avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de asociere Consiliu Local-Societate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de asociere Consiliu Local-Societate

Buna ziua!
Puteti sa ma ajutati cu un model de contract de asociere intre o societate privata si consiliul local?
Societatea doreste asfaltarea unui drum care apartine domeniului public al Comunei, finantat integral de societate.
va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 10 Ianuarie 2022
mikk, utilizator

Alte discuții în legătură

Bunurile din domeniul public al statului Bazavan Bazavan am si eu o nelamurire.in satul meu a disparut un drum fiind ocupat de o persoana fizica.acest drum era un drum vechi care ar trebui sa fie in domeniul public ... (vezi toată discuția)
Parcare autovehicule pe domeniul public adelina08 adelina08 Buna ziua, Stimati domni, sunt foarte revoltata pe Primaria din comuna unde locuiesc. azi am primit o citatie prin care sunt poftita la sediul primariei ... (vezi toată discuția)
Atacarea unei hotarari a consiliului local camely07 camely07 Sunt consilier juridic stagiar la o societate mare si am o cauza mai complicata. Noi am obtinut o centrala termica prin aport in natura adus de Consiliul Jud. ... (vezi toată discuția)