Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Pot lucra la o primărie o norma si jumatate? Eu, de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Pot lucra la o primărie o norma si jumatate? Eu, de exemplu, ...

Pot lucra la o primărie o norma si jumatate? Eu, de exemplu, lucrez ca si casier la primarie; însă colega care de ocupa de compartimentul impozite si taxe nu mai poate lucra. Pot prelua eu cu jumatate de norma activitatea ei?
Sunteti functionar public sau personal contractual?
Sunt funcționar public
Ati fi in situatia unei cumulari de functii, ceea ce nu permite legea decat in situatii de exceptie.
in administratie nu se poate cumul de functii in schimb se poate sa fie incarcata fisa postului unui functionar si cu atributiile altui functionar. E o mare nebuloasa. Mai pe intelesul tuturor trebuie sa muncesti dar sa nu fii retribuit pentru asta.