Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara! Langa curtea soacrei mele exista un padoc ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara! Langa curtea soacrei mele exista un padoc de caini. ...

Buna seara!

Langa curtea soacrei mele exista un padoc de caini. Angajatii de la padoc ne ademenesc animalele si le fura, apoi le pun pe site-uri de donatii astfel incat sa justifice fondurile europene pentru mancare. Ne-au furat pana acum 1 catel si 6 pisici. 3 pisici au fost furate saptamana trecuta, iar soacra mea nu a depus plangere la politie, ci a asteptat sa discute cu patroana. Unul dintre pisoi este microcipat si in momentul de fata e pus spre adoptie pe facebook-ul patroanei. Femeia a amenintat in fel si chip daca facem ceva impotriva ei. Risca inchisoare daca o prinde ca a furat un animal microcipat? Sau macar ii inchide padocul/ii pune interdictie in zona, ceva? Am poze cu toate animalutele furate de la noi, atat din gospodarie de la noi, facute de mine, cat si postate pe facebook-urile ei, plus integistrarile de pe camerele de supraveghere.

Multumesc anticipat!
Numai autoritatile ,conditionat de concluziile verificarilor,pozitiile partilor implicate pot dispune masuri legale
Ddaca detineti dovezi indubitabile cu persoanele care au sustras animalele dv puteti promova plangere la politia teritoriala
POate ar fi bine sa scrieti pe facebook, pe acea pagina ca pisoiul e furat si ca ati depus plangere penala.