avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 440 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN 4778 Bună ziua, Vreau să deschid o ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN 4778 Bună ziua, Vreau să deschid o florărie într-un sat din jud. ...

Bună ziua,

Vreau să deschid o florărie într-un sat din jud. Sălaj. Pentru îndeplinirea dorinței mele am depus cerere pentru înmatricularea unui PFA cu obiectul principal de activitate cod CAEN 4776. Pe lângă flori doresc să comercializez cadouri suveniruri și articole de artizanat. La activitățile secundare am menționat pe lângă altele codul CAEN 4778. Cererea mea a fost amanată și am primit următoarea observație legat de codul 4778:

"Se va clarifica situaţia privind desfăşurarea cod CAEN - 4778 , activitate care implică şi vânzarea cu amănuntul a armelor şi muniţiilor şi se desfăşoară cu respectarea condiţiilor impuse de art.141 alin.1 HG 11/2018 ....."

ORNC - ul așteaptă de la mine clarificarea situației. Vă rog să mă ajutați să rezolv situația. Trebuie să sterg acest cod din cererea mea, sau pot depune vre-un inscris prin care pot lămuri situația și pot rămâne cu acest cod secundar de activitate?

Vă mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Cod caen BOGDANHIT BOGDANHIT buna ziua,comercializarea buteliilor de aragaz in ce cod CAEN se incadreaza? (vezi toată discuția)
Caen 4778 lorellay lorellay CAEN 4778 - pe acest CAEN pot vinde in punct de lucru (insula intr-un mall) ceramica decorativa, obiecte decorative, aranjamente flori uscate ? Multumesc (vezi toată discuția)
Florarie, aranjamente florare , cod caen fireman_mil fireman_mil va rog cod caen pentru a deschide o florarie , aranjamente florare (vezi toată discuția)