Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bună..Am fost exmatriculat de pe clasa a11a pentru ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bună..Am fost exmatriculat de pe clasa a11a pentru numărul ...

Bună..Am fost exmatriculat de pe clasa a11a pentru numărul de absente din primul semestru.Acum voi continua la același liceu și profil doar ca la fără frecventa..Întrebarea este dacă pot termina semestrul 2 la frecventa redusa și după sa ma înscriu înapoi pe clasa a12a acolo sau la alt profil ca să nu fac 13 clase
Când s-a întâmplat asta?Din anul școlar 2020-2021 învățământul obligatoriu este de 12 clase deci exmatricularea nu mai e posibilă!