avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bună..Am fost exmatriculat de pe clasa a11a pentru ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bună..Am fost exmatriculat de pe clasa a11a pentru numărul ...

Bună..Am fost exmatriculat de pe clasa a11a pentru numărul de absente din primul semestru.Acum voi continua la același liceu și profil doar ca la fără frecventa..Întrebarea este dacă pot termina semestrul 2 la frecventa redusa și după sa ma înscriu înapoi pe clasa a12a acolo sau la alt profil ca să nu fac 13 clase
Cel mai recent răspuns: Sveti , utilizator 20:48, 27 Mai 2022
Când s-a întâmplat asta?Din anul școlar 2020-2021 învățământul obligatoriu este de 12 clase deci exmatricularea nu mai e posibilă!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exmatriculare din cauza absențelor. ma pot întoarce la liceu? Simonel23 Simonel23 Buna ziua! In clasa a 11-a semestrul 2 Aprilie, nu m am mai dus la școala, am fost exmatriculata din cauza absențelor. Am drept de reîntoarcere. As vrea sa ... (vezi toată discuția)
Transfer de la o unitate de invatamant la alta (liceu) emaio emaio Buna ziua. As dori sa stiu care sunt conditiile de transfer de la un liceu la altul, dar si de la un profil la altul. Am o fata in clasa a IX a, la un liceu cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! sunt cadru didactic si in perioada 12-29.04.2021 ... viochi viochi Buna ziua ! Sunt cadru didactic si in perioada 12-29.04.2021 mi s-a cerut, in data de 01.04.2021, modificarea cererii de concediu de odihna aferente anului ... (vezi toată discuția)