avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1976 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Fiica mea primește indemnizație pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Fiica mea primește indemnizație pentru creștere ...

Bună ziua! Fiica mea primește indemnizație pentru creștere și îngrijire copil, în valoare de 1250 lei, fiind în clasa a XII a, când a născut, iar acum este studentă la ID. Întrebarea mea este: i se va mări indemnizația, începând cu 1 ianuarie 2022, conform măririi salariului minim pe economie?
Mulțumesc anticipat, pentru răspuns!
Cel mai recent răspuns: rebecca1708 , utilizator 15:28, 23 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, cuantumul indemnizatiei nu are legătură cu majorarea salariului minim.
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza indemnizatia pentru al doilea copil daca se va naste inainte ca primul copil sa faca 2 ani? AlinaCons AlinaCons Buna ziua, Va rog sa ma sprijiniti cu aceasta nelamurire : Cum se calculeaza indemnizatia pentru al doilea copil daca se naste inainte cu 2 luni ca primul ... (vezi toată discuția)
buna Favi Favi Bună ziua m.ar interesa care este procedura de plata a indemnizației de creștere copil în cazul unei sarcini gemelare, având în vedere ca șanț ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil jude jude In contextul majorarii salariului minim, ce se intampla cu indemnizatia acordata pentru cresterea copilului? Aceasta de ce nu creste? (vezi toată discuția)