Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Fiica mea primește indemnizație pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Fiica mea primește indemnizație pentru creștere ...

Bună ziua! Fiica mea primește indemnizație pentru creștere și îngrijire copil, în valoare de 1250 lei, fiind în clasa a XII a, când a născut, iar acum este studentă la ID. Întrebarea mea este: i se va mări indemnizația, începând cu 1 ianuarie 2022, conform măririi salariului minim pe economie?
Mulțumesc anticipat, pentru răspuns!
Nu, cuantumul indemnizatiei nu are legătură cu majorarea salariului minim.
Mulțumesc!