avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Buna ziua ! In viitorul apropiat intenționez sa îmi ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Buna ziua ! In viitorul apropiat intenționez sa îmi deschid ...

Buna ziua !

In viitorul apropiat intenționez sa îmi deschid o firma și sa aduc haine de tip outlet din alta țara membra UE . Întrebarea mea este următoarea :
Ce taxe trebuiesc plătite după achiziționarea și trimiterea lor in Romania, prin firmele anumite firme de transport ( taxe vamale , tva , etc ) ? Pentru a ști la ce preț se ajunge intr-un final .

Mulțumesc !

Alte discuții în legătură

Import CrisaKK CrisaKK Buna ziua, Doresc sa import haine de branduri cunoscute, de tip outlet. Intrebarile mele sunt: 1.Daca exista firma unic distribuitor in Romania pt. brandul ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie sa platesc pentru un cartus de tigari de import ue? bia99 bia99 buna seara, intentionez sa cumpar un cartus de tigari de pe un site din anglia. transportul este gratuit si se face prin posta. cel mai probabil va ajunge ... (vezi toată discuția)
Taxe vamale pentru importul de motociclete Vreau sa-mi aduc o motocicleta sh si nu stui care sunt taxele vamale accize etc. Stie careva une pot gasi toate lucrurile astea? (vezi toată discuția)